Video
Video
Photos
Photos
Login
Login
Live
Live
News
News

SGF
SGF
Services
Services
Links
Links
Contact
Contact

Donate
Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.



Childrens Online Tournament of the Sverdlovsk Region 27-2020

Russia The Childrens Online Tournament of the Sverdlovsk Region, a class D tournament, played on 28-06-2020 in OGS, Russia, was won by Vasilij Popov 8k, second came Mikhail Rozanov 4k and third was Daniil Korobko 12k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:05 Tue 30 June 2020



Il Gladiatore a Squadre OnLine 27-2020

15049650
Italy The Il Gladiatore a Squadre OnLine, a class D tournament, played from 27-06-2020 to 28-06-2020 in KGS, Italy, was won by Davide Bernardis 2d, second came Cristian Filippone 4k and third was Alessandro Pace 4d (photo)

Result table.
placed by Newsbot at 23:04 Tue 30 June 2020



GrandPrix CGS 14 27-2020

Russia The GrandPrix CGS 14, a class D tournament, played from 22-06-2020 to 26-06-2020 in KGS, Russia, was won by Egor Andropov 9k, second came Sergej Churkin 10k and third was Roman Gushchin 9k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:04 Tue 30 June 2020



Czech Teams League Finals 27-2020

13201914
Czech Republic The Czech Teams League Finals, a class B tournament, played from 27-06-2020 to 28-06-2020 in Kostelec nad Ohri, Czech Republic, was won by Lukas Podpera 7d (photo), second came Petr Kouba 4d and third was Jaromir Javurek 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 23:03 Mon 29 June 2020



Summer Tournament under 9 26-2020

Russia The Summer Tournament under 9, a class D tournament, played from 16-06-2020 to 17-06-2020 in KGS, Russia, was won by Angelina Ivanova 18k, second came Kristina Iljukhina 20k and third was Nelli Smirnova 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



Summer Tournament under 16 26-2020

Russia The Summer Tournament under 16, a class D tournament, played from 16-06-2020 to 17-06-2020 in KGS, Russia, was won by Alisa Smirnova 11k, second came Andrej Ostroumov 13k and third was Maria Trifonova 13k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



Leader Go 1 26-2020

Russia The Leader Go 1, a class D tournament, played from 15-06-2020 to 21-06-2020 in KGS, Russia, was won by Alexandr Osipovskij 13k, second came Grigorij Feoktistov 18k and third was Maxim Dunaev 19k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



Leader Go 2 26-2020

Russia The Leader Go 2, a class D tournament, played from 15-06-2020 to 21-06-2020 in KGS, Russia, was won by Matvej Lebedev 19k, second came Eva Chajkina 20k and third was Timofej Ermakov 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



GrandPrix CGS 13 26-2020

Russia The GrandPrix CGS 13, a class D tournament, played from 15-06-2020 to 19-06-2020 in KGS, Russia, was won by Andrej Ilichev 7k, second came Sergej Churkin 10k and third was Kirill Abzalilov 10k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



Cup of President of SFG 26-2020

16086840
Russia The Cup of President of SFG, a class D tournament, played from 13-06-2020 to 14-06-2020 in KGS, Russia, was won by Savva Mezin 4d (photo), second came Sagit Gimaletdinov 2d and third was Valeria Klochikhina 2d.

Result table.
placed by Newsbot at 23:01 Sat 27 June 2020



Israel 2020 KPMC Qualifications

14825580
Israel The Israel 2020 KPMC Qualifications, a class D tournament, played from 20-06-2020 to 21-06-2020 in Internet, Israel, was won by Reem Ben-David 4d (photo), second came Amir Fragman 6d and third was Jonathan Lidor 5d.

Result table.
placed by Newsbot at 22:56 Wed 24 June 2020



Israel KPMC Qualifications Perliminaries 26-2020

16233976
Israel The Israel KPMC Qualifications Perliminaries, a class D tournament, played from 19-06-2020 to 20-06-2020 in Internet, Israel, was won by Jonathan Lidor 5d, second came Eugene Kushnirenko 3d and third was Nadav Tzelnicker 3d.
(photo Jakov Galunov 3d place 5 of 8)

Result table.
placed by Newsbot at 22:58 Thu 25 June 2020



KPMC Qualifications 26-2020

Croatia The KPMC Qualifications, a class D tournament, played from 20-06-2020 to 22-06-2020 in Tygem, Croatia, was won by Lovro Furjanic 3d, second came Stjepan Mestrovic 3d
placed by Newsbot at 22:56 Wed 24 June 2020



Turkish Online Go League Group B Rounds 20 21 22 26-2020

Turkey The Turkish Online Go League Group B Rounds 20 21 22, a class D tournament, played from 17-06-2020 to 22-06-2020 in KGS, Turkey, was won by Dogac Kose 1d, second came Ege Kose 1d and third was Alpay Cemre Cam 3k.

Result table.
placed by Newsbot at 22:56 Wed 24 June 2020



Turkish Online Go League Group A Rounds 20 21 22 26-2020

Turkey The Turkish Online Go League Group A Rounds 20 21 22, a class D tournament, played from 17-06-2020 to 22-06-2020 in KGS, Turkey, was won by Cem Mutlugeldi 2d, second came Ugur Arikan 2d and third was Polat Fevzi Dundar 1k.

Result table.
placed by Newsbot at 22:56 Wed 24 June 2020



Turkish Online Handicap Go League Group B Rounds 19 20 21 26-2020

Turkey The Turkish Online Handicap Go League Group B Rounds 19 20 21, a class D tournament, played from 16-06-2020 to 21-06-2020 in KGS, Turkey, was won by Ugur Arikan 2d, second came Servet Dasdemir 2k and third was Alpay Cemre Cam 3k.

Result table.
placed by Newsbot at 22:56 Wed 24 June 2020



Turkish Online Handicap Go League Group A Rounds 19 20 21 26-2020

10633920
Turkey The Turkish Online Handicap Go League Group A Rounds 19 20 21, a class D tournament, played from 16-06-2020 to 21-06-2020 in KGS, Turkey, was won by Ertug Akkol 1d (photo), second came Ali Kulubecioglu 8k and third was Etkin Ozgan 9k.

Result table.
placed by Newsbot at 22:56 Wed 24 June 2020




Show all articles from the archiveSubscribe to the RSS feed

Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.
Powered by www.build4.eu
leeg