Video
Video
Photos
Photos
Login
Login
Live
Live
News
News

SGF
SGF
Services
Services
Links
Links
Contact
Contact

Donate
Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.



51st Folka go tournament 29-2019

17437574
Croatia The 51st Folka go tournament, a class B tournament, played on 13-07-2019 in Zagreb, Croatia, was won by Vladimir Ribicic 8k, second came Drazen Bicanic 17k and third was Marta Miksa 8k.
(photo Stjepan Medak 7k place 5 of 16)

Result table.
placed by Newsbot at 04:08 Tue 16 July 2019



Moyo Open 2019

12686597
Czech Republic The Moyo Open 2019, a class A tournament, played from 13-07-2019 to 14-07-2019 in Pardubice, Czech Republic, was won by Pavol Lisy 2p (photo), second came Stanislaw Frejlak 7d and third was Lukas Podpera 7d

Result table.
placed by Newsbot at 16:33 Mon 15 July 2019



Cup of Russia 29-2019

10313237
Russia The Cup of Russia, a class B tournament, played from 13-07-2019 to 14-07-2019 in Kazan, Russia, was won by Alexandr Dinerstein 3p (photo), second came Stepan Popov 5d and third was Andrej Kulkov 6d

Result table.
placed by Newsbot at 04:06 Mon 15 July 2019



Czech Teams League Finals 29-2019

13201914
Czech Republic The Czech Teams League Finals, a class B tournament, played on 12-07-2019 in Pardubice, Czech Republic, was won by Lukas Podpera 7d (photo), second came Ondrej Kruml 5d and third was Vit Brunner 4d

Result table.
placed by Newsbot at 04:05 Mon 15 July 2019



Team Russian Championship Final 28-2019

10374386
Russia The Team Russian Championship Final, a class A tournament, played from 10-07-2019 to 11-07-2019 in Kazan, Russia, was won by
placed by Newsbot at 11:34 Fri 12 July 2019



Team Russian Championship under 12 Final 28-2019

Russia The Team Russian Championship under 12 Final, a class B tournament, played from 10-07-2019 to 11-07-2019 in Kazan, Russia, was won by
placed by Newsbot at 11:34 Fri 12 July 2019



SEYGO Tour Beginner Tournament 28-2019


Croatia The SEYGO Tour Beginner Tournament, a class A tournament, played on 04-07-2019 in Zaostrog, Croatia, was won by Adrian Babic Herceg 20k, second came Ines Samardic 20k and third was Sara Vargec 20k.
(photo Gruia Taranu 20k place 7 of 10)

Result table.
placed by Newsbot at 11:34 Fri 12 July 2019



SEYGO Tour Open 28-2019


Croatia The SEYGO Tour Open, a class A tournament, played from 02-07-2019 to 04-07-2019 in Zaostrog, Croatia, was won by Elian Ioan Grigoriu 5d (photo), second came Davide Bernardis 1d and third was Olesia Malko 4k.

Result table.
placed by Newsbot at 11:32 Thu 11 July 2019



Flensburger Sommerturnier 28-2019

13574968
Germany The Flensburger Sommerturnier, a class B tournament, played on 07-07-2019 in Flensburg, Germany, was won by Olaf Engel 1d, second came Thomas Haack 8k and third was Micha Eggen 5k.
(photo Michael Steffensen 8k place 6 of 7)

Result table.
placed by Newsbot at 09:04 Wed 10 July 2019



4th Canakkale Tournament 28-2019

10633920
Turkey The 4th Canakkale Tournament, a class A tournament, played from 06-07-2019 to 07-07-2019 in Canakkale, Turkey, was won by Dogac Kose 1d, second came Bayram Demirel 1d and third was Ertug Akkol 1d (photo)

Result table.
placed by Newsbot at 09:04 Wed 10 July 2019



Cup of Kazan 28-2019


Russia The Cup of Kazan, a class B tournament, played from 06-07-2019 to 07-07-2019 in Kazan, Russia, was won by Igor Nemlij 5d (photo), second came Stepan Popov 5d and third was Evgenij Stepanov 1d.

Result table.
placed by Newsbot at 09:04 Wed 10 July 2019



2 Bremen Basami 28-2019

10401105
Germany The 2 Bremen Basami, a class C tournament, played on 06-07-2019 in Bremen, Germany, was won by Tobias Weinert 4d, second came Andres Pfeiffer 2d and third was Soeren Heinrich 2d.
(photo Gerd Mex 1d place 4 of 14)

Result table.
placed by Newsbot at 09:04 Wed 10 July 2019



Koelner GoTurnier 28-2019


Germany The Koelner GoTurnier, a class A tournament, played from 06-07-2019 to 07-07-2019 in Koeln, Germany, was won by Valerii Krushelnytskyi 5d (photo), second came Christopher Kacwin 4d and third was Bernd Radmacher 4d

Result table.
placed by Newsbot at 09:04 Wed 10 July 2019



1 Alpirsbacher Chosei GoTurnier 28-2019

10786798
Germany The 1 Alpirsbacher Chosei GoTurnier, a class A tournament, played from 06-07-2019 to 07-07-2019 in Alpirsbach, Germany, was won by Peter Stackelberg 3d, second came Wenbo Xu 2d and third was Thomas Kettenring 3d (photo)

Result table.
placed by Newsbot at 09:03 Wed 10 July 2019



Far East Cup of Polimetal 28-2019

Russia The Far East Cup of Polimetal, a class A tournament, played from 06-07-2019 to 07-07-2019 in Khabarovsk, Russia, was won by Anton Zatonskikh 6d, second came Alexej Khovanec 3d and third was Andrej Arkharov 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 09:03 Wed 10 July 2019



Czech Championship 2019

10401083
Czech Republic The Czech Championship 2019, a class A tournament, played from 04-07-2019 to 07-07-2019 in Olomouc, Czech Republic, was won by Jan Hora 6d (photo), second came Ondrej Kruml 5d and third was Jan Prokop 6d

Result table.
placed by Newsbot at 09:03 Wed 10 July 2019



Female Russian Championship 28-2019

10537087
Russia The Female Russian Championship, a class A tournament, played from 06-07-2019 to 07-07-2019 in Cheljabinsk, Russia, was won by Dina Burdakova 6d, second came Natalia Kovaleva 5d (photo) and third was Virzhinia Shalneva 4d

Result table.
placed by Newsbot at 06:53 Mon 08 July 2019



Summer Cup 28-2019

Russia The Summer Cup, a class C tournament, played on 06-07-2019 in Tomsk, Russia, was won by Pavel Pristupa 3d, second came Sergej Tegaj 3d and third was Evgenij Krasutskij 7k.

Result table.
placed by Newsbot at 06:53 Mon 08 July 2019



19th Ljubljana summer tournament 28-2019

Slovenia The 19th Ljubljana summer tournament, a class C tournament, played on 06-07-2019 in LJUBLJANA, Slovenia, was won by Jadron Milan 1k, second came Gregor Butala 5d and third was Andrej Kralj 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 06:52 Mon 08 July 2019



Moletu taure 2019

Lithuania The Moletu taure 2019, a class A tournament, played from 06-07-2019 to 07-07-2019 in Moletai, Lithuania, was won by Giedrius Tumelis 2d, second came Albertas Petrauskas 1d and third was Andrius Petrauskas 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 06:52 Mon 08 July 2019



Zaibas 2019

Lithuania The Zaibas 2019, a class C tournament, played on 04-07-2019 in Moletai, Lithuania, was won by Albertas Petrauskas 1d, second came Tomas Sabirovas 1d and third was Andrius Petrauskas 4d.

Result table.
placed by Newsbot at 06:52 Mon 08 July 2019



2019 Istanbul City Team League Round 10

10633920
Turkey The 2019 Istanbul City Team League Round 10, a class B tournament, played from 20-06-2019 to 29-06-2019 in Istanbul, Turkey, was won by Ozgur Degirmenci 4d, second came Murat Evirgen 1d and third was Dogac Kose 1d.
(photo Ertug Akkol 1d place 4 of 30)

Result table.
placed by Newsbot at 20:54 Sat 06 July 2019



Far East Cup of Polimetal Small Cup 27-2019

Russia The Far East Cup of Polimetal Small Cup, a class A tournament, played from 03-07-2019 to 04-07-2019 in Khabarovsk, Russia, was won by Andrej Bindjukov 5k, second came Andrej Makarov 6k and third was Alexej Orishchenko 9k.

Result table.
placed by Newsbot at 20:53 Fri 05 July 2019



45 Bergmannsturnier Gruppe A 27-2019

10437174
Germany The 45 Bergmannsturnier Gruppe A, a class A tournament, played from 29-06-2019 to 30-06-2019 in Leipzig, Germany, was won by Matias Pankoke 5d, second came Benjamin Teuber 6d (photo) and third was Arved Pittner 5d

Result table.
placed by Newsbot at 06:49 Fri 05 July 2019



Toernooi van Utrecht 2019

10486410
Netherlands The Toernooi van Utrecht 2019, a class A tournament, played from 29-06-2019 to 30-06-2019 in Utrecht, Netherlands, was won by Michiel Eijkhout 5d (photo), second came Rob van Zeijst 6d and third was Herman Hiddema 4d

Result table.
placed by Newsbot at 06:49 Thu 04 July 2019



45 Bergmannsturnier Gruppe B 27-2019


Germany The 45 Bergmannsturnier Gruppe B, a class B tournament, played from 29-06-2019 to 30-06-2019 in Leipzig, Germany, was won by Karsten Graf 3k, second came Christian Hosang 5k and third was Rene Scheibe 5k.
(photo Andreas Ebert 6k place 7 of 24)

Result table.
placed by Newsbot at 06:48 Thu 04 July 2019



15th EcoGO Tournament Zelenkovac 2019

10350109
Bosnia and Herzegovina The 15th EcoGO Tournament Zelenkovac 2019, a class A tournament, played from 29-06-2019 to 30-06-2019 in Zelenkovac, Bosnia and Herzegovina, was won by Dragan Barisic 3d, second came Miroslav Poliak 1k and third was Vedran Vasiljevic 1d.
(photo Aleksandar Milosevic 1k place 6 of 26)

Result table.
placed by Newsbot at 06:48 Thu 04 July 2019



Rapid 43 27-2019

14213716
Romania The Rapid 43, a class C tournament, played on 29-06-2019 in CSRB Bucuresti, Romania, was won by Iulian Militaru 1d, second came Romulus Sandulescu 2d and third was Dragos Minjina 5k (photo)

Result table.
placed by Newsbot at 06:48 Thu 04 July 2019



Championship of Vologda Region 27-2019

Russia The Championship of Vologda Region, a class C tournament, played on 30-06-2019 in Vologda, Russia, was won by Kirill Pavlov 2k, second came Sergej Kalistratov 3k and third was Vjacheslav Levashov 11k.

Result table.
placed by Newsbot at 06:47 Wed 03 July 2019



Puchar Prezesa Rancza Leona 27-2019

Poland The Puchar Prezesa Rancza Leona, a class C tournament, played on 29-06-2019 in Zory, Poland, was won by Jaroslaw Kopek 1k, second came Jakub Milkowski 6k and third was Marianna Szychowiak 7k.

Result table.
placed by Newsbot at 06:47 Wed 03 July 2019



Cup of ICAE Kstati 27-2019

Russia The Cup of ICAE Kstati, a class B tournament, played from 29-06-2019 to 30-06-2019 in Kaliningrad, Russia, was won by Karina Mokina 12k, second came Sergej Oreshnikov 8k and third was Artem Sharandak 12k.

Result table.
placed by Newsbot at 06:47 Wed 03 July 2019




Show all articles from the archiveSubscribe to the RSS feed

Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.
Powered by www.build4.eu
leeg