Video
Video
Photos
Photos
Login
Login
Live
Live
News
News

SGF
SGF
Services
Services
Links
Links
Contact
Contact

Donate
Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.



Summer Go School Entrance Tournament 28-2020

Poland The Summer Go School Entrance Tournament, a class B tournament, played on 07-07-2020 in Przystanek Alaska, Poland, was won by Andrew Kay 4d, second came Dawid Jurkiewicz 3d and third was Bruno Walaszewski 1k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:53 Wed 08 July 2020



20th Ljubljana summer tournament 28-2020

13049520
Slovenia The 20th Ljubljana summer tournament, a class C tournament, played on 04-07-2020 in LJUBLJANA, Slovenia, was won by Tim Klancisar 2d, second came Andrej Kralj 3d and third was Marjan Drobez 2d.
(photo Davide Bertok 8k place 4 of 14)

Result table.
placed by Newsbot at 23:53 Wed 08 July 2020



Berliner Sommerturnier 2020

14837075
Germany The Berliner Sommerturnier 2020, a class C tournament, played on 27-06-2020 in Berlin, Germany, was won by Niels Schomberg 3d (photo), second came Isabel Donle 1d and third was Sabine Wohnig 11k

Result table.
placed by Newsbot at 23:09 Sat 04 July 2020



Turkish Online Go League Group A Rounds 23 24 25 27-2020

Turkey The Turkish Online Go League Group A Rounds 23 24 25, a class D tournament, played from 24-06-2020 to 27-06-2020 in KGS, Turkey, was won by Ugur Arikan 2d, second came Polat Fevzi Dundar 1k and third was Mustafa Kursat Elitok 1k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:09 Sat 04 July 2020



Turkish Online Go League Group B Rounds 23 24 25 27-2020

Turkey The Turkish Online Go League Group B Rounds 23 24 25, a class D tournament, played from 24-06-2020 to 29-06-2020 in KGS, Turkey, was won by Dogac Kose 1d, second came Ege Kose 1d and third was Berkant Aras 3k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:09 Sat 04 July 2020



Leader Go 1 27-2020

Russia The Leader Go 1, a class D tournament, played from 22-06-2020 to 29-06-2020 in KGS, Russia, was won by Alexandr Osipovskij 13k, second came Maxim Dunaev 18k and third was Tair Khalikov 18k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:09 Sat 04 July 2020



Childrens Online Tournament of the Sverdlovsk Region 27-2020

Russia The Childrens Online Tournament of the Sverdlovsk Region, a class D tournament, played on 28-06-2020 in OGS, Russia, was won by Vasilij Popov 8k, second came Mikhail Rozanov 4k and third was Daniil Korobko 12k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:05 Tue 30 June 2020



Il Gladiatore a Squadre OnLine 27-2020

15049650
Italy The Il Gladiatore a Squadre OnLine, a class D tournament, played from 27-06-2020 to 28-06-2020 in KGS, Italy, was won by Davide Bernardis 2d, second came Cristian Filippone 4k and third was Alessandro Pace 4d (photo)

Result table.
placed by Newsbot at 23:04 Tue 30 June 2020



GrandPrix CGS 14 27-2020

Russia The GrandPrix CGS 14, a class D tournament, played from 22-06-2020 to 26-06-2020 in KGS, Russia, was won by Egor Andropov 9k, second came Sergej Churkin 10k and third was Roman Gushchin 9k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:04 Tue 30 June 2020



Czech Teams League Finals 27-2020

13201914
Czech Republic The Czech Teams League Finals, a class B tournament, played from 27-06-2020 to 28-06-2020 in Kostelec nad Ohri, Czech Republic, was won by Lukas Podpera 7d (photo), second came Petr Kouba 4d and third was Jaromir Javurek 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 23:03 Mon 29 June 2020



Summer Tournament under 9 26-2020

Russia The Summer Tournament under 9, a class D tournament, played from 16-06-2020 to 17-06-2020 in KGS, Russia, was won by Angelina Ivanova 18k, second came Kristina Iljukhina 20k and third was Nelli Smirnova 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



Summer Tournament under 16 26-2020

Russia The Summer Tournament under 16, a class D tournament, played from 16-06-2020 to 17-06-2020 in KGS, Russia, was won by Alisa Smirnova 11k, second came Andrej Ostroumov 13k and third was Maria Trifonova 13k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



Leader Go 1 26-2020

Russia The Leader Go 1, a class D tournament, played from 15-06-2020 to 21-06-2020 in KGS, Russia, was won by Alexandr Osipovskij 13k, second came Grigorij Feoktistov 18k and third was Maxim Dunaev 19k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



Leader Go 2 26-2020

Russia The Leader Go 2, a class D tournament, played from 15-06-2020 to 21-06-2020 in KGS, Russia, was won by Matvej Lebedev 19k, second came Eva Chajkina 20k and third was Timofej Ermakov 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



GrandPrix CGS 13 26-2020

Russia The GrandPrix CGS 13, a class D tournament, played from 15-06-2020 to 19-06-2020 in KGS, Russia, was won by Andrej Ilichev 7k, second came Sergej Churkin 10k and third was Kirill Abzalilov 10k.

Result table.
placed by Newsbot at 23:02 Sat 27 June 2020



Cup of President of SFG 26-2020

16086840
Russia The Cup of President of SFG, a class D tournament, played from 13-06-2020 to 14-06-2020 in KGS, Russia, was won by Savva Mezin 4d (photo), second came Sagit Gimaletdinov 2d and third was Valeria Klochikhina 2d.

Result table.
placed by Newsbot at 23:01 Sat 27 June 2020




Show all articles from the archiveSubscribe to the RSS feed

Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.
Powered by www.build4.eu
leeg