Video
Video
Photos
Photos
Login
Login
Live
Live
News
News

SGF
SGF
Services
Services
Links
Links
Contact
Contact

Donate
Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.



Grand Prix among Schoolchildren Stage 2 Teams 50-2019

Russia The Grand Prix among Schoolchildren Stage 2 Teams, a class B tournament, played on 08-12-2019 in Petrozavodsk, Russia, was won by
placed by Newsbot at 01:44 Tue 10 December 2019



Berliner Nikolausturnier 2019

16398371
Germany The Berliner Nikolausturnier 2019, a class C tournament, played on 08-12-2019 in Berlin, Germany, was won by Daniel Krause 2d, second came Christian Radke 9k and third was Arved Pittner 5d (photo)

Result table.
placed by Newsbot at 01:44 Tue 10 December 2019



Team Championship of Moscow Group 2 50-2019

Russia The Team Championship of Moscow Group 2, a class B tournament, played on 08-12-2019 in Moscow, Russia, was won by
placed by Newsbot at 01:44 Tue 10 December 2019



Grand Prix among Schoolchildren Stage 2 50-2019

Russia The Grand Prix among Schoolchildren Stage 2, a class B tournament, played on 07-12-2019 in Petrozavodsk, Russia, was won by Maria Korolko 5k, second came Sergej Kurin 5k and third was Elizaveta Romanova 7k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:44 Tue 10 December 2019



42 Serbian Teams Championship 2019

Serbia The 42 Serbian Teams Championship 2019, a class A tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in NIS, Serbia, was won by
placed by Newsbot at 01:44 Tue 10 December 2019



05 Turniej Bydgoski Grand Prix 50-2019

10837827
Poland The 05 Turniej Bydgoski Grand Prix, a class A tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in Bydgoszcz, Poland, was won by Koichiro Habu 5d (photo), second came Oleksandr Yeroshkin 3d and third was Karol Cieslak 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 01:44 Tue 10 December 2019



Polish Youth Championship 2020 50-2019

Poland The Polish Youth Championship 2020, a class A tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in Bydgoszcz, Poland, was won by Antoni Bugaj 3k, second came Marianna Szychowiak 3k and third was Tymoteusz Barcicki 12k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:43 Tue 10 December 2019



Finale Campionato Italiano 2019

15049650
Italy The Finale Campionato Italiano 2019, a class A tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in Roma, Italy, was won by Alessandro Pace 4d (photo), second came Carlo Metta 3d and third was Alessandro Martinelli 2d.

Result table.
placed by Newsbot at 01:43 Tue 10 December 2019



37 Braunschweiger NikoTurnier 50-2019

14886135
Germany The 37 Braunschweiger NikoTurnier, a class A tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in Braunschweig, Germany, was won by Tobias Weinert 4d, second came Bernd Sambale 2d (photo) and third was Frank Maurer 4d.

Result table.
placed by Newsbot at 01:43 Tue 10 December 2019



Cup of Perm Krai 50-2019

16501078
Russia The Cup of Perm Krai, a class A tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in Perm, Russia, was won by Ivan Klochikhin 1d (photo), second came Jurij Tuzhilin 2d and third was Valeria Klochikhina 2d.

Result table.
placed by Newsbot at 01:43 Tue 10 December 2019



Team Championship of Moscow 50-2019

Russia The Team Championship of Moscow, a class B tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in Moscow, Russia, was won by
placed by Newsbot at 01:42 Tue 10 December 2019



Hungarian Championship finals 2019

14225926
Hungary The Hungarian Championship finals 2019, a class A tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in Budapest, Hungary, was won by Dominik Boviz 6d (photo), second came Pal Balogh 6d and third was Csaba Mero 7d

Result table.
placed by Newsbot at 01:42 Tue 10 December 2019



Hungarian Championship kyu finals 2019

16237463
Hungary The Hungarian Championship kyu finals 2019, a class A tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in Budapest, Hungary, was won by Miklos Csizmadia 2k (photo), second came Boaz Billege 4k and third was Gabor Joo 4k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:42 Tue 10 December 2019



Championship of Magadan Region 1st Stage 50-2019

Russia The Championship of Magadan Region 1st Stage, a class B tournament, played from 07-12-2019 to 08-12-2019 in Magadan, Russia, was won by Vadim Veprinskij 4k, second came Ljubov Rudova 5k and third was Polina Rakhmatulina 4k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:42 Tue 10 December 2019



Cupa Hikaru 2019 Grupa E

Romania The Cupa Hikaru 2019 Grupa E, a class C tournament, played on 07-12-2019 in Bucuresti, Romania, was won by Razvan-Cristian-Ionut Savu 20k, second came Cristiana Serbanescu 20k and third was Sara Alexandru 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:42 Tue 10 December 2019



Leader Go 50-2019

Russia The Leader Go, a class C tournament, played on 07-12-2019 in Moscow, Russia, was won by Matvej Lebedev 20k, second came Alexandr Bazarov 20k and third was Vadim Kozylkov 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:42 Tue 10 December 2019



Orange Mood 50-2019

Russia The Orange Mood, a class B tournament, played on 07-12-2019 in Magadan, Russia, was won by Margarita Verjasova 19k, second came Polina Dubovkina 18k and third was Darja Onoprienko 18k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:42 Tue 10 December 2019



14th Cvjetno naselje go tournament 50-2019

Croatia The 14th Cvjetno naselje go tournament, a class B tournament, played on 07-12-2019 in Velika Gorica, Croatia, was won by Karlo Vlahovic 9k, second came Antun Derencin 16k and third was Gabrijela Tomic 16k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:42 Tue 10 December 2019



Cupa Hikaru 2019 Grupa D

19086760
Romania The Cupa Hikaru 2019 Grupa D, a class C tournament, played on 07-12-2019 in Bucuresti, Romania, was won by David Militaru 19k, second came Simona Ianovici 19k (photo) and third was Luca Sincari 19k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:41 Tue 10 December 2019



Inseongs Winter Camp 2019

15749921
Germany The Inseongs Winter Camp 2019, a class B tournament, played from 30-11-2019 to 03-12-2019 in Ehlscheid, Germany, was won by Mathis Isaksen 3d, second came Philipp Lindner 2d and third was Michael Plikk 1k.
(photo Dita Vasova 2k place 7 of 23)

Result table.
placed by Newsbot at 21:44 Fri 06 December 2019



British Youth Championship 49-2019

United Kingdom The British Youth Championship, a class C tournament, played on 30-11-2019 in Brownsover Hall, United Kingdom, was won by Jayden Yui-Him Ng 1d, second came Ben Levy 20k and third was Gene Wong 1k.

Result table.
placed by Newsbot at 09:23 Wed 04 December 2019



4th Omsk Handicap Tournament 49-2019

Russia The 4th Omsk Handicap Tournament, a class B tournament, played from 30-11-2019 to 01-12-2019 in Omsk, Russia, was won by Pavel Pristupa 3d, second came Viktor Novoselov 3k and third was Anton Lukjanenok 4k.

Result table.
placed by Newsbot at 09:23 Wed 04 December 2019



Youth Championship of SanktPeteburg 49-2019

Russia The Youth Championship of SanktPeteburg, a class B tournament, played on 01-12-2019 in Sankt-Peteburg, Russia, was won by Sofia Vdovenko 3k, second came Boris Konopelko 8k and third was Nikolaj Ivanov 5k.

Result table.
placed by Newsbot at 21:42 Tue 03 December 2019



Masters Move 49-2019

Russia The Masters Move, a class C tournament, played on 01-12-2019 in Sankt-Peteburg, Russia, was won by Mikhail Zuev 3k, second came Ksenia Lifanova 4k and third was Viktor Balabaj 6k.

Result table.
placed by Newsbot at 21:42 Tue 03 December 2019



Championship of Khabarovsk Krai 49-2019

Russia The Championship of Khabarovsk Krai, a class A tournament, played from 30-11-2019 to 01-12-2019 in Khabarovsk, Russia, was won by Anton Zatonskikh 6d, second came Sergej Khodzher 1d and third was Andrej Makarov 5k.

Result table.
placed by Newsbot at 21:42 Tue 03 December 2019



Championship of Karelia 49-2019

Russia The Championship of Karelia, a class A tournament, played from 30-11-2019 to 01-12-2019 in Petrozavodsk, Russia, was won by Sergej Chernobrovin 3d, second came Konstantin Kulinich 2k and third was Rodion Kaverin 6k.

Result table.
placed by Newsbot at 21:41 Tue 03 December 2019



Championship of Vladivostok 49-2019

Russia The Championship of Vladivostok, a class B tournament, played from 30-11-2019 to 01-12-2019 in Vladivostok, Russia, was won by Ming Liu 4d, second came Alexej Khovanec 3d and third was Alexandr Shavljugin 2k.

Result table.
placed by Newsbot at 21:41 Tue 03 December 2019



Youth Championship of Vladivostok 49-2019

Russia The Youth Championship of Vladivostok, a class B tournament, played from 30-11-2019 to 01-12-2019 in Vladivostok, Russia, was won by Vasilij Mishakov 19k, second came Artur Kornieckij 20k and third was Varvara Mikhajljuk 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 21:40 Mon 02 December 2019



Campionul de GO Caracal 2019

18374719
Romania The Campionul de GO Caracal 2019, a class C tournament, played on 01-12-2019 in Caracal, Romania, was won by Madalin Alexandru Gheorghe 5k, second came Bogdan Adrian Zamfir 8k and third was Rares Andrei Pituru 4k (photo)

Result table.
placed by Newsbot at 09:21 Mon 02 December 2019



La Carboneria 49-2019

Spain The La Carboneria, a class C tournament, played on 30-11-2019 in Sevilla, Spain, was won by Jorge-Antonio Nunez 7k, second came Pedro Castillo 8k
placed by Newsbot at 09:21 Mon 02 December 2019



Tournament of Go Club Ural 49-2019

Russia The Tournament of Go Club Ural, a class B tournament, played on 30-11-2019 in Ekaterinburg, Russia, was won by Anton Trakhtenberg 1d, second came Denis Ajupov 2d and third was Mikhail Rozanov 4k.

Result table.
placed by Newsbot at 09:21 Mon 02 December 2019



Championship of SanktPeteburg under 9 49-2019

Russia The Championship of SanktPeteburg under 9, a class C tournament, played on 30-11-2019 in Sankt-Peteburg, Russia, was won by Pavel Malko 11k, second came Mikhail Zatickij 16k and third was Fedor Potravko 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 09:21 Mon 02 December 2019



Selection tournament for the Belgian Championship 2020 49-2019

Belgium The Selection tournament for the Belgian Championship 2020, a class A tournament, played from 30-11-2019 to 01-12-2019 in Antwerp, Belgium, was won by Sven Cuyt 1k, second came Haisen Huang 3d and third was Joost Vannieuwenhuyse 1k.

Result table.
placed by Newsbot at 09:21 Mon 02 December 2019



Takagawa kupa 2019

14225926
Hungary The Takagawa kupa 2019, a class A tournament, played from 30-11-2019 to 01-12-2019 in Budapest, Hungary, was won by Dominik Boviz 6d (photo), second came Gabor Szabics 5d and third was Gyorgy Csizmadia 4d.

Result table.
placed by Newsbot at 09:21 Mon 02 December 2019



7 Herkules Cup 49-2019

10401105
Germany The 7 Herkules Cup, a class A tournament, played from 30-11-2019 to 01-12-2019 in Kassel, Germany, was won by Christopher Kacwin 5d, second came Lukas Wandelt 3d and third was Yuze Xing 2d.
(photo Gerd Mex 1d place 4 of 28)

Result table.
placed by Newsbot at 09:21 Mon 02 December 2019



Croatian Youth Championship U12 49-2019

17437574
Croatia The Croatian Youth Championship U12, a class A tournament, played on 30-11-2019 in Zagreb, Croatia, was won by Stjepan Medak 5k (photo), second came Karlo Vlahovic 9k and third was Tonka Zderic 17k.

Result table.
placed by Newsbot at 09:21 Mon 02 December 2019



Croatian Youth Championship U16 49-2019

16501716
Croatia The Croatian Youth Championship U16, a class A tournament, played on 30-11-2019 in Zagreb, Croatia, was won by Robert Medak 2k (photo), second came Danijel Procek 16k and third was Gabriel Pravdic 16k.

Result table.
placed by Newsbot at 09:20 Mon 02 December 2019



Croatian Youth Championship U20 49-2019

16525718
Croatia The Croatian Youth Championship U20, a class A tournament, played on 30-11-2019 in Zagreb, Croatia, was won by Mirta Medak 2d (photo), second came Matej Rosic 16k and third was Bruno Pavlicic 19k.

Result table.
placed by Newsbot at 09:20 Mon 02 December 2019



Croatian Youth Championship Open 49-2019

Croatia The Croatian Youth Championship Open, a class C tournament, played on 30-11-2019 in Zagreb, Croatia, was won by Paula Klanjcic 18k, second came Noa Hecimovic 19k and third was Kristijan Smrecki 19k.

Result table.
placed by Newsbot at 09:20 Mon 02 December 2019



Team Championship of Nizhnij Novgorod under 16 49-2019

Russia The Team Championship of Nizhnij Novgorod under 16, a class C tournament, played on 24-11-2019 in Nizhnij Novgorod, Russia, was won by
placed by Newsbot at 09:20 Mon 02 December 2019



Team Championship of Nizhnij Novgorod under 9 49-2019

Russia The Team Championship of Nizhnij Novgorod under 9, a class C tournament, played from 23-11-2019 to 24-11-2019 in Nizhnij Novgorod, Russia, was won by
placed by Newsbot at 09:20 Mon 02 December 2019



Team Championship of Nizhnij Novgorod under 12 49-2019

Russia The Team Championship of Nizhnij Novgorod under 12, a class C tournament, played from 23-11-2019 to 24-11-2019 in Nizhnij Novgorod, Russia, was won by
placed by Newsbot at 09:20 Mon 02 December 2019



Serbian Championship 49-2019

10649507
Serbia The Serbian Championship, a class A tournament, played from 23-11-2019 to 24-11-2019 in Belgrade, Serbia, was won by Dusan Mitic 6d (photo), second came Mijodrag Stankovic 3d and third was Milos Bojanic 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 09:20 Mon 02 December 2019




Show all articles from the archiveSubscribe to the RSS feed

Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.
Powered by www.build4.eu
leeg