Video
Video
Photos
Photos
Login
Login
Live
Live
News
News

SGF
SGF
Services
Services
Links
Links
Contact
Contact

Donate
Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.



Open EPFL 16-2019

14201286
Switzerland The Open EPFL, a class B tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in EPFL, Switzerland, was won by In-Seong Hwang 8d (photo), second came Pavol Lisy 2p and third was Thomas Debarre 7d

Result table.
placed by Newsbot at 02:12 Sat 20 April 2019



LVMBST 2019 Gruppe A

16325034
Germany The LVMBST 2019 Gruppe A, a class A tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in Chemnitz, Germany, was won by Virzhinia Shalneva 4d (photo), second came Hans Zoetzsche 1d and third was Lena Gauthier 1k

Result table.
placed by Newsbot at 12:35 Fri 19 April 2019



Spis tournament 16-2019

Slovakia The Spis tournament, a class B tournament, played from 05-04-2019 to 07-04-2019 in Levoca, Slovakia, was won by Maros Kral 3d, second came Martin Strelka 2k and third was Ondrej Kralik 4k.

Result table.
placed by Newsbot at 12:35 Fri 19 April 2019



Grand Prix 3rd Stage Senior League Teams 16-2019


Russia The Grand Prix 3rd Stage Senior League Teams, a class C tournament, played on 15-04-2019 in Magadan, Russia, was won by
placed by Newsbot at 02:11 Fri 19 April 2019



Baltik Cup 16-2019

10537087
Russia The Baltik Cup, a class B tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in Kaliningrad, Russia, was won by Anton Demchenko 5k, second came Evgenij Dorovskikh 2k and third was Karina Mokina 15k.
(photo Natalia Kovaleva 5d place 12 of 27)

Result table.
placed by Newsbot at 02:09 Thu 18 April 2019



2nd Spring Go Tournament 16-2019

Croatia The 2nd Spring Go Tournament, a class A tournament, played on 13-04-2019 in Veliki Grdjevac, Croatia, was won by Danijel Procek 19k, second came Gabriela Procek 18k and third was Lana Tutic 18k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:09 Thu 18 April 2019



Championship of Cheljabinsk Under 12 16-2019

Russia The Championship of Cheljabinsk Under 12, a class B tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in Cheljabinsk, Russia, was won by Rustam Bignov 6k, second came Maria Borisova 9k and third was Evgenij Barabanshchikov 12k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:05 Thu 18 April 2019



Far East Cup Group B 16-2019

Russia The Far East Cup Group B, a class B tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in Vladivostok, Russia, was won by Andrej Moskvichjov 15k, second came Nikita Makarov 14k and third was Andrej Rusanov 17k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:05 Thu 18 April 2019



Cup of Consul General of Japan 16-2019

10313237
Russia The Cup of Consul General of Japan, a class B tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in Sankt-Peterburg, Russia, was won by Alexandr Dinerstein 3p (photo), second came Anton Chernykh 6d and third was Dmitrij Surin 6d

Result table.
placed by Newsbot at 02:04 Thu 18 April 2019



Cup of Consul General of Japan Beginners 16-2019

Russia The Cup of Consul General of Japan Beginners, a class C tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in Sankt-Peterburg, Russia, was won by Ksenia Moiseeva 14k, second came Oleg Aksjonov 12k and third was Anastasia Gurskaja 14k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:04 Thu 18 April 2019



LVMBST 2019 Gruppe B

Germany The LVMBST 2019 Gruppe B, a class A tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in Chemnitz, Germany, was won by Uwe Borowski 6k, second came Marco Henkel 8k and third was Joerg Lindhorst 8k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:04 Thu 18 April 2019



Far East Cup Group A 16-2019

Russia The Far East Cup Group A, a class B tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in Vladivostok, Russia, was won by Anton Zatonskikh 6d, second came Sergej Tokarev 3d and third was Andrej Arkharov 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 02:04 Thu 18 April 2019



Bled Vladimir Omejc Memorial 16-2019

14225926
Slovenia The Bled Vladimir Omejc Memorial, a class A tournament, played from 12-04-2019 to 14-04-2019 in Bled, Slovenia, was won by Chao Zhang 6d, second came Dominik Boviz 6d (photo) and third was Gabor Szabics 5d.

Result table.
placed by Newsbot at 02:03 Thu 18 April 2019



Berliner Fruehlingsturnier 2019

16398371
Germany The Berliner Fruehlingsturnier 2019, a class C tournament, played on 13-04-2019 in Berlin, Germany, was won by Daniel Krause 2d, second came Arved Pittner 4d (photo) and third was Daniel Borgwardt 7k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:02 Tue 16 April 2019



Championship of Tver Region 16-2019

Russia The Championship of Tver Region, a class C tournament, played on 13-04-2019 in Tver, Russia, was won by Maxim Lubsanov 2k, second came Leonid Ratnikov 4k and third was Dmitrij Khudjakov 4k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:02 Tue 16 April 2019



Torneo Pisa 2019

14713996
Italy The Torneo Pisa 2019, a class A tournament, played from 13-04-2019 to 14-04-2019 in Pisa, Italy, was won by Carlo Metta 4d (photo), second came Alessandro Martinelli 2d and third was Mirco Fanti 1k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:02 Tue 16 April 2019



Leader Go 16-2019

Russia The Leader Go, a class C tournament, played on 13-04-2019 in Moscow, Russia, was won by Sofia Kulbeda 19k, second came Stepan Kharlashkin 19k and third was Vagif Verdiev 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:01 Tue 16 April 2019



Plzen 2019

13201914
Czech Republic The Plzen 2019, a class A tournament, played from 06-04-2019 to 07-04-2019 in Plzen, Czech Republic, was won by Lukas Podpera 7d (photo), second came Jan Hora 6d and third was Ondrej Kruml 5d

Result table.
placed by Newsbot at 02:01 Tue 16 April 2019



Central Go School Season 4 Series 3 Group 8 16-2019

Russia The Central Go School Season 4 Series 3 Group 8, a class D tournament, played from 18-03-2019 to 12-04-2019 in KGS, Russia, was won by Mark Kirillin 19k, second came Lejla Mudarisova 20k and third was Anastasia Chernova 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:01 Tue 16 April 2019



Central Go School Season 4 Series 3 Group 7 16-2019

Russia The Central Go School Season 4 Series 3 Group 7, a class D tournament, played from 18-03-2019 to 12-04-2019 in KGS, Russia, was won by Anton Zaruev 16k, second came Egor Andropov 17k and third was Sofia Kulbeda 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:01 Tue 16 April 2019



7th Cvjetno naselje go tournament 16-2019

Croatia The 7th Cvjetno naselje go tournament, a class B tournament, played on 13-04-2019 in Velika Gorica, Croatia, was won by Braco Ugarcina 12k, second came Karlo Vlahovic 16k and third was Gabrijela Tomic 16k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:00 Mon 15 April 2019



Central Go School Beginners Group 3 16-2019

Russia The Central Go School Beginners Group 3, a class D tournament, played from 22-03-2019 to 08-04-2019 in KGS, Russia, was won by Dmitrij Sorokin 20k, second came Stepan Kharlashkin 20k and third was Roman Kojushev 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:00 Mon 15 April 2019



Central Go School Season 4 Series 3 Group 6 16-2019

Russia The Central Go School Season 4 Series 3 Group 6, a class D tournament, played from 18-03-2019 to 12-04-2019 in KGS, Russia, was won by Anastasia Smorodskaja 14k, second came Kamil Urmanche 16k and third was Kirill Ivanov 17k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:00 Mon 15 April 2019



Central Go School Season 4 Series 3 Group 5 16-2019

Russia The Central Go School Season 4 Series 3 Group 5, a class D tournament, played from 18-03-2019 to 12-04-2019 in KGS, Russia, was won by Vasilij Kabachenko 12k, second came Maria Romanenko 14k and third was Julia Kajmina 16k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:00 Mon 15 April 2019



Central Go School Season 4 Series 3 Group 4 16-2019

Russia The Central Go School Season 4 Series 3 Group 4, a class D tournament, played from 18-03-2019 to 12-04-2019 in KGS, Russia, was won by Alexandr Firsanov 11k, second came Ernest Pavlinskij 13k and third was Sofia Sgibneva 13k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:00 Mon 15 April 2019



Central Go School Season 4 Series 3 Group 3 16-2019

Russia The Central Go School Season 4 Series 3 Group 3, a class D tournament, played from 18-03-2019 to 12-04-2019 in KGS, Russia, was won by Andrej Ilichev 11k, second came Bogdan Kojushev 12k and third was Anatolij Khokhlov 10k.

Result table.
placed by Newsbot at 02:00 Mon 15 April 2019



Braila Campionat Judetean Scolar grupa C 15-2019


Romania The Braila Campionat Judetean Scolar grupa C, a class C tournament, played on 13-04-2019 in Braila, Romania, was won by Iulia Berceanu 20k (photo), second came Catalin Buzea 20k and third was Eduard Iugulescu 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:59 Sun 14 April 2019



Braila Campionat Judetean Scolar grupa B 15-2019

Romania The Braila Campionat Judetean Scolar grupa B, a class C tournament, played on 13-04-2019 in Braila, Romania, was won by David Stefan Toporau 18k, second came Matias Vlaicu 18k and third was Dragos Broasca 17k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:59 Sun 14 April 2019



Braila Campionat Judetean Scolar grupa A 15-2019

Romania The Braila Campionat Judetean Scolar grupa A, a class C tournament, played on 13-04-2019 in Braila, Romania, was won by Ovidiu Berceanu 14k, second came Matei Dutu 14k and third was Iulia Liga 17k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:59 Sun 14 April 2019



2019 Istanbul City Team League Round 6

10633920
Turkey The 2019 Istanbul City Team League Round 6, a class B tournament, played from 30-03-2019 to 08-04-2019 in Istanbul, Turkey, was won by Ozgur Degirmenci 4d, second came Ertug Akkol 1d (photo) and third was Ege Kose 1d.

Result table.
placed by Newsbot at 01:59 Sun 14 April 2019



Inseongs Spring Camp 2019

10425426
Germany The Inseongs Spring Camp 2019, a class B tournament, played from 06-04-2019 to 09-04-2019 in Ehlscheid, Germany, was won by Michael Bitzi 3d, second came Mathis Isaksen 3d and third was Shukai Zhang 2d.
(photo Dick Riedeman 2d place 6 of 29)

Result table.
placed by Newsbot at 01:57 Fri 12 April 2019



Linz_2019

15437598
Austria The Linz_2019, a class A tournament, played from 06-04-2019 to 07-04-2019 in Linz, Austria, was won by Schayan Hamrah 5d (photo), second came Viktor Lin 6d and third was Dominik Boviz 6d

Result table.
placed by Newsbot at 01:57 Fri 12 April 2019



British Open 15-2019

12086316
United Kingdom The British Open, a class A tournament, played from 06-04-2019 to 07-04-2019 in Manchester, United Kingdom, was won by Chao Zhang 5d, second came Zherui Xu 4d and third was Zihe Zhao 4d.
(photo Jon Diamond 2d place 7 of 80)

Result table.
placed by Newsbot at 01:57 Fri 12 April 2019



Open Cup of Tatarstan 3rd Stage 15-2019

10886359
Russia The Open Cup of Tatarstan 3rd Stage, a class B tournament, played from 06-04-2019 to 07-04-2019 in Kazan, Russia, was won by Andzhej Khafizov 2d, second came Igor Nemlij 5d (photo) and third was Ildar Almukhametov 2d.

Result table.
placed by Newsbot at 12:27 Thu 11 April 2019



Hilversum Denkt Hilversum Mind Sports Day Go Tournament 2019

10213610
Netherlands The Hilversum Denkt Hilversum Mind Sports Day Go Tournament 2019, a class C tournament, played on 06-04-2019 in Hilversum, Netherlands, was won by Willem Damen 1k, second came Rudi Verhagen 4d (photo) and third was Robert Rehm 4d

Result table.
placed by Newsbot at 12:27 Thu 11 April 2019



Open Cup of Moscow 15-2019

12013342
Russia The Open Cup of Moscow, a class B tournament, played from 06-04-2019 to 07-04-2019 in Moscow, Russia, was won by Ilja Shikshin 3p (photo), second came Vjacheslav Kajmin 6d and third was Anton Chernykh 6d

Result table.
placed by Newsbot at 01:53 Wed 10 April 2019



Messeturnier Hannover 2019

16398371
Germany The Messeturnier Hannover 2019, a class A tournament, played from 06-04-2019 to 07-04-2019 in Hannover, Germany, was won by Arved Pittner 4d (photo), second came Niels Schomberg 3d and third was Marc Landgraf 3d

Result table.
placed by Newsbot at 01:51 Mon 08 April 2019



9th Bursa Tournament 15-2019

10633920
Turkey The 9th Bursa Tournament, a class A tournament, played from 06-04-2019 to 07-04-2019 in Bursa, Turkey, was won by Hataycan Ozgur 1d, second came Seval Altug 1d and third was Caglayan Duman 1d.
(photo Ertug Akkol 1d place 8 of 19)

Result table.
placed by Newsbot at 01:51 Mon 08 April 2019



Grand Prix 3rd Stage Teams 15-2019

Russia The Grand Prix 3rd Stage Teams, a class C tournament, played on 06-04-2019 in Magadan, Russia, was won by
placed by Newsbot at 01:51 Mon 08 April 2019



Grand Prix 3rd Stage 15-2019

Russia The Grand Prix 3rd Stage, a class C tournament, played on 06-04-2019 in Magadan, Russia, was won by Anna Nikolaeva 13k, second came Mikhail Bekushev 16k and third was Alexej Egorov 15k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:51 Mon 08 April 2019



Leader Go 15-2019

Russia The Leader Go, a class C tournament, played on 06-04-2019 in Moscow, Russia, was won by Vitalij Shpak 18k, second came Irina Kolcova 20k and third was Ekaterina Mikhalina 20k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:51 Mon 08 April 2019



Puchar Pomorza i Kujaw 15-2019

Poland The Puchar Pomorza i Kujaw , a class C tournament, played on 06-04-2019 in Bydgoszcz, Poland, was won by Julia Bednarska 11k, second came Marianna Szychowiak 8k and third was Cezary Malkiewicz 8k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:50 Mon 08 April 2019



Izmir City Tournament 201903

Turkey The Izmir City Tournament 201903, a class C tournament, played on 06-04-2019 in Izmir, Turkey, was won by Polat Fevzi Dundar 1d, second came Kerim Demirci 20k and third was Hurcan Ozsagman 9k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:50 Mon 08 April 2019



Spring Go Tournament 2019

Cyprus The Spring Go Tournament 2019, a class C tournament, played on 06-04-2019 in Nicosia, Cyprus, was won by Dimitris Regginos 2d, second came Sotiris Ioannides 1k and third was Alexandros Hadjixenophontos 4k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:50 Mon 08 April 2019



48th Folka go tournament 15-2019

Croatia The 48th Folka go tournament, a class B tournament, played on 06-04-2019 in Zagreb, Croatia, was won by Yexin Xiao 13k, second came Lucija Heide 15k and third was Karlo Vlahovic 16k.

Result table.
placed by Newsbot at 01:50 Mon 08 April 2019




Show all articles from the archiveSubscribe to the RSS feed

Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.
Powered by www.build4.eu
leeg