Video
Video
Photos
Photos
Login
Login
Live
Live
News
News

SGF
SGF
Services
Services
Links
Links
Contact
Contact

Donate
Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.



Moyo Open 2018

12686597
Czech Republic The Moyo Open 2018, a class A tournament, played from 13-07-2018 to 15-07-2018 in Pardubice, Czech Republic, was won by Pavol Lisy 2p (photo), second came Ondrej Kruml 5d and third was Nikola Mitic 7d

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Mon 16 July 2018



Ile de France Championship 28-2018

14913206
France The Ile de France Championship, a class A tournament, played on 30-06-2018 in Vaureal, France, was won by Francois Bourhis 3d, second came Benjamin Blanchard 4d (photo) and third was Linh Vu Tu 2d.

Result table.
placed by Newsbot at 15:14 Sat 14 July 2018



41 Warszawski Turniej Go 28-2018

12837594
Poland The 41 Warszawski Turniej Go, a class A tournament, played from 07-07-2018 to 08-07-2018 in Warszawa, Poland, was won by Stanislaw Frejlak 7d (photo), second came Oleksandr Yeroshkin 3d and third was Maksym Walaszewski 2d.

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Sat 14 July 2018



2018 Istanbul City Team League Round 6

10633920
Turkey The 2018 Istanbul City Team League Round 6, a class B tournament, played from 02-07-2018 to 15-07-2018 in Istanbul, Turkey, was won by Ertug Akkol 1d (photo), second came Atilla Aktuna 1d and third was Mehmet Baris Albayrak 1d.

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Sat 14 July 2018



Deutsche Meisterschaft Vorrunde 2018

16398371
Germany The Deutsche Meisterschaft Vorrunde 2018, a class A tournament, played from 06-07-2018 to 08-07-2018 in Jena, Germany, was won by Arved Pittner 4d (photo), second came Johannes Obenaus 6d and third was Matthias Terwey 4d

Result table.
placed by Newsbot at 09:22 Thu 12 July 2018



Continuous Go 28-2018

10886359
Russia The Continuous Go, a class C tournament, played from 27-06-2018 to 02-07-2018 in Tula, Russia, was won by Dzhordzh Poskitt 3k, second came Sergej Trjapsha 7k and third was Igor Nemlij 6d (photo)

Result table.
placed by Newsbot at 09:22 Thu 12 July 2018



Moletu taure 2018

Lithuania The Moletu taure 2018, a class A tournament, played from 07-07-2018 to 08-07-2018 in Moletai, Lithuania, was won by Vladas Zaleskas 3d, second came Simonas Satkus 1d and third was Andrius Petrauskas 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Wed 11 July 2018



Sun Cup 28-2018

Russia The Sun Cup, a class A tournament, played from 07-07-2018 to 08-07-2018 in Toljatti, Russia, was won by Daria Tkacheva 11k, second came Ivan Semenov 11k and third was Svetoslav Karpov 15k.

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Wed 11 July 2018



Far East Cup of Polymetal Main 28-2018

Russia The Far East Cup of Polymetal Main, a class A tournament, played from 07-07-2018 to 08-07-2018 in Khabarovsk, Russia, was won by Hyuk Lee 7d, second came Anton Zatonskikh 5d and third was Pavel Pristupa 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Wed 11 July 2018



Istanbul City Tournament 201813

10633920
Turkey The Istanbul City Tournament 201813, a class C tournament, played on 07-07-2018 in Istanbul, Turkey, was won by Ertug Akkol 1d (photo), second came Serap Suleymanoglu 6k and third was Eren Orhon 8k.

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Wed 11 July 2018



Zaibas 2018

Lithuania The Zaibas 2018, a class C tournament, played on 05-07-2018 in Moletai, Lithuania, was won by Tomas Sabirovas 1d, second came Albertas Petrauskas 1d and third was Andrius Petrauskas 3d.

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Wed 11 July 2018



5 Potsdamer Peep 28-2018

10249096
Germany The 5 Potsdamer Peep, a class A tournament, played from 30-06-2018 to 01-07-2018 in Potsdam, Germany, was won by Tobias Weinert 3d, second came Klemens Hippel 1k and third was Isabel Donle 4k.
(photo Uwe Hadlich 1k place 4 of 26)

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Wed 11 July 2018



Far East Cup of Polymetal Tournament Small Cup 27-2018

Russia The Far East Cup of Polymetal Tournament Small Cup, a class A tournament, played from 04-07-2018 to 05-07-2018 in Khabarovsk, Russia, was won by Alexej Orishchenko 10k, second came Vladimir Sokolov 10k and third was Margarita Skljarova 12k.

Result table.
placed by Newsbot at 15:16 Sat 07 July 2018



City Day 27-2018

Russia The City Day, a class C tournament, played on 01-07-2018 in Vologda, Russia, was won by Ivan Avdonin 1d, second came Kirill Pavlov 3k and third was Sergej Kalistratov 2k.

Result table.
placed by Newsbot at 15:16 Sat 07 July 2018



Welsh Open 27-2018

10286034
United Kingdom The Welsh Open, a class B tournament, played from 30-06-2018 to 01-07-2018 in Barmouth, United Kingdom, was won by Alison Bexfield 1k, second came Alistair Wall 1d and third was Richard Hunter 1d.
(photo Francis Roads 1k place 6 of 33)

Result table.
placed by Newsbot at 15:16 Sat 07 July 2018



EGF Academy Season 7 Cycle 3 League 4 27-2018

16525718
XX The EGF Academy Season 7 Cycle 3 League 4, a class D tournament, played from 27-05-2018 to 23-06-2018 in EGF Academy on KGS, XX, was won by Flavien Aubelle 2d, second came Mirta Medak 1k (photo) and third was Aurelien Morel 1d

Result table.
placed by Newsbot at 15:15 Sat 07 July 2018



EGF Academy Season 7 Cycle 3 League 3 27-2018


XX The EGF Academy Season 7 Cycle 3 League 3, a class D tournament, played from 27-05-2018 to 23-06-2018 in EGF Academy on KGS, XX, was won by Gabriel Wagner 3d, second came Robin Bonjean 2d and third was Virzhinia Shalneva 4d (photo)

Result table.
placed by Newsbot at 15:15 Sat 07 July 2018



EGF Academy Season 7 Cycle 3 League 2 27-2018

15633673
XX The EGF Academy Season 7 Cycle 3 League 2, a class D tournament, played from 27-05-2018 to 23-06-2018 in EGF Academy on KGS, XX, was won by Oscar Vazquez 5d (photo), second came Sinan Djepov 5d and third was Vjacheslav Kajmin 5d

Result table.
placed by Newsbot at 15:15 Sat 07 July 2018



EGF Academy Season 7 Cycle 3 League 1 27-2018


XX The EGF Academy Season 7 Cycle 3 League 1, a class D tournament, played from 27-05-2018 to 23-06-2018 in EGF Academy on KGS, XX, was won by Stanislaw Frejlak 7d (photo), second came Anton Chernykh 6d and third was Viktor Lin 6d

Result table.
placed by Newsbot at 15:15 Sat 07 July 2018



Far East Cup of Polymetal Tournament Start 27-2018

Russia The Far East Cup of Polymetal Tournament Start, a class A tournament, played on 02-07-2018 in Khabarovsk, Russia, was won by Emilia Makarova 19k, second came Gleb Sherstov 19k and third was Ksenia Vojtovich 19k.

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Thu 05 July 2018



VII Torneo Open de GO de Bilbao 27-2018

Spain The VII Torneo Open de GO de Bilbao, a class A tournament, played from 30-06-2018 to 01-07-2018 in Bilbao, Spain, was won by Sascha Fraembs 1k, second came Simeon Girousse 2d and third was Yves Clair 3k.

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Thu 05 July 2018



Czech Go Championship 2018


Czech Republic The Czech Go Championship 2018, a class A tournament, played from 28-06-2018 to 01-07-2018 in Frydek-Mistek, Czech Republic, was won by Lukas Podpera 7d (photo), second came Jan Prokop 6d and third was Jan Simara 6d

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Thu 05 July 2018



Rapid 33 27-2018

10325436
Romania The Rapid 33, a class C tournament, played on 23-06-2018 in Bucuresti, Romania, was won by Romulus Sandulescu 2d, second came Mihai Lita 2d and third was Catalin Stefan Dorus 1k.
(photo Ion Codin Cocioaba 4k place 6 of 8)

Result table.
placed by Newsbot at 00:21 Thu 05 July 2018




Show all articles from the archiveSubscribe to the RSS feed

Enter as many words as you like with 1 space between.

Search for articles: Enter as many words as you like; separate them with a space.
Powered by www.build4.eu
leeg